Look to Learn

Look to Learn is een softwarepakket met 40 activiteiten voor beginnende gebruikers van oogbesturing. De activiteiten zijn speciaal opgezet om de benodigde vaardigheden voor oogbesturing op een leuke manier aan te leren. Look to Learn sluit ook goed aan bij het leercurve-concept: het kan een bijdrage leveren aan de communicatieontwikkeling van mensen met een laag ontwikkelingsniveau en zeer beperkte bewegingsmogelijkheden.

De activiteiten zijn onderverdeeld in vijf niveaus.

1. Sensorisch: gebruikers leren dat er iets gebeurt wanneer zij naar het scherm kijken.
2. Verkennen: gebruikers worden gestimuleerd het hele scherm te gebruiken.
3. Richten: gebruikers leren nauwkeurig naar objecten te kijken.
4. Kiezen: gebruikers leren keuzes maken.
5. Beheersing: oefeningen om de controle met de ogen verder te verbeteren.

Voor leerkrachten en therapeuten kan Look to Learn een goede tool zijn om vast te stellen of een cliënt of leerling met oogbesturing kan (leren) omgaan:

  • Maak zichtbaar waar de cliënt naar kijkt.
  • Leer de cliënt in opdracht naar een bepaald object op het scherm te kijken.
  • Introduceer eenvoudige keuzes, ter voorbereiding op het gebruik van een dynamisch communicatiehulpmiddel.

Look to Learn bevat bovendien een eenvoudig analyseprogramma, dat grafisch weergeeft naar welke plekken op het scherm de gebruiker in meer en mindere mate heeft gekeken.

Veel van de activiteiten kunnen gepersonaliseerd worden met eigen plaatjes, foto’s en video’s. Zo kan de gebruiker bijvoorbeeld taarten gooien naar de gezichten van bekenden. Ook is er een oefening waarbij vier eigen filmpjes getoond worden – kijkt de gebruiker naar een van de video’s, dan begint die video te spelen, kijkt de gebruiker weg, dan stopt de video.

Look to Learn is optimaal afgestemd op de oogbesturingssystemen van Tobii en werkt ook goed in combinatie met grote schermen.

Scenes and Sounds
Look to Learn: Scenes and Sounds is een uitbreiding op Look to Learn. Het bestaat uit 26 extra activiteiten voor beginnende gebruikers van oogbesturing, met interactieve scènes, muziek en geluiden.

De activiteiten van Look to Learn:

De activiteiten van Look to Learn: Scenes and Sounds:

Uitproberen
U kunt van Look to Learn een demo downloaden. Deze geeft toegang tot 6 van de 66 spellen.

 

Look to Learn en Look to Learn – Scenes and Sounds zijn ook verkrijgbaar in onze webwinkel.

Optie

Prijs

Toevoegen aan offerteaanvraag